viagra tabletten

Kiedy zalewasz?

Kiedy zalewasz?

Ostatnimi czasy od znajomych akwarystów morskich słyszę pytanie: kiedy zalewasz? Oczywiście chodzi o akwarium. Po zlikwidowaniu akwarium we wcześniejszej formie sam chciałem sobie zrobić 3-4 miesiące wolnego, w międzyczasie napisać pracę inżynierską i się obronić. O ile rozstanie z akwarium się udało, to dalsza część planu niestety nie została jeszcze zrealizowana. Dlaczego? O tym przekona się już niedługo każdy z Was.

Wracając do samego akwarium.

Tak jak wspominałem we wcześniejszym wpisie odnośnie tego akwarium, będą szczepki, będzie całkiem sporo szczepek, liczę, że ładnych i ciekawych. Ostatni tydzień to siedzenie i opracowanie wszystkich rozwiązań, oraz sam projekt wszystkiego. Stelaż oraz akwaria zostały zamówione, liczę, że do świąt będzie to u mnie. Za sprawą szczepkarium, zwiększy się ilość wody w obiegu z ok. 550 do 900 litrów słonej wody, na 25 m2(bo taką powierzchnię ma moje mieszkanie).

Przygotowując się do tego projektu zmieniłem odpieniacz na Bubble King’s DeLuxe 250, a także zaopatrzyłem się w chłodziarkę TECO TR20 z dodatkowym żarnikiem UV. Do zapewnienia obiegu w nowych akwariach posłuży pompa Red Dragon o wydajności 6500 l/h.

Jeszcze nie wiem czy odpalę równolegle akwarium główne oraz cały regał, czy najpierw regał a później akwarium, sytuacja wyklaruje się na dniach.

Jak zaczną przyjeżdżać kolejne elementy, na bieżąco będę wrzucał informacje wraz ze zdjęciami.

Na koniec zdjęcie Bubble Kinga. Bestia!

akwarium-460l-synek-38

line