viagra prijzen

Okres świetności 160-tki

Okres świetności 160-tki

Rozpoczął się rok 2007, a wraz z nim do akwarium trafiły pierwsze koralowce twarde SPS. Oczywiście były to szczepki Montipor oraz jednej Acroporki. Gdy zobaczyłem pierwszą Acropory, zakochałem się w tych koralowcach. Myślę, że ten moment był tym, w którym „wkręciłem się” w akwarystykę morską na 100%.

Na przełomie stycznia i lutego akwarium musiało zmienić lokalizację, ze względu na remont w pokoju, przy okazji pozbyłem się glonów wyższych Caulerpa. Nastawiłem się także tylko na obsadę z koralowcami SPS w związku z tym zainwestowałem w reaktor wapnia (mikser wapnia podający kalkwasser był już wcześniej zamontowany), komputer akwarystyczny GHL ProfiLux II Plus, który mam zresztą po dzień dzisiejszy (na dzień 02.03.2013r.), zacząłem stosować absorber fosforanów, węgiel, zmieniłem świetlówki na ATI Blue Plus oraz Aquablue Special. Zacząłem także mierzyć poziom wapnia (Ca), magnezu (Mg) oraz alkaliczność (KH). Dodatkowo zacząłem podawać VitAmino GroTech-a, Marine Snow oraz bakterie Cycle.

Kilku mieszkańców z akwarium pod koniec kwietnia prezentowało się następująco, po wprowadzonych zmianach:

akwarium-synek-160l-1

akwarium-synek-160l-3

akwarium-synek-160l-4 akwarium-synek-160l-2

akwarium-synek-160l-5

W okolicach czerwca kolejną zmianą było przejście na metodę Ballinga zamiast reaktora i miksera wapnia.

W akwarium cały czas się wszystko rozrastało i istniało do prawie końca września  (liczę, że szybko będę w stanie wstawić zdjęcia), a w ostatnim dniu jego istnienia padły wszystkie ryby. Z racji, że stało się to w czasie gdy uruchamiane było już nowe akwarium to przerzuciłem wszystkich mieszkańców do nowego lokum. Powodem było zaduszenie się ryb, cały dzień robiłem coś w rejonie akwarium i w pewnym momencie zagiął się wężyk od zasysania powietrza.

line