viagra kopen

Pierwsz ryby i LPS-y

Pierwsz ryby i LPS-y

Nadal brak pierwszych Acropor w akwarium. Ostatni tydzień akwarium pozostało samopas, nikt go nie doglądał, trochę się tego obawiałem, ale jak przyjechałem to okazało się, że wszystko ok, w sumie prawie ok. W nazwijmy to „klatce” z takiej zielonej siatki z tworzywa, dostępnej w każdym sklepie ogrodniczym i markecie, trzymałem ukwiał, który trafił do mnie z likwidowanego akwarium, niestety chyba mu coś nie przypasowało i się rozpuścił. Jak przyjechałem w dniu wczorajszym to pozostały po nim tylko resztki, które od razu wyjąłem z akwarium. Jako ciekawostkę dodam, że nie zauważyłem zmętnienia wody, niestabilnej pracy odpieniacza, czy też pomoru w akwarium. Pojawiły się jedynie ogniska cyjanobakterii.

Na części skały nadal pojawia się coś ala dino lub cyjano, moja nazwa tego zjawiska to dijano:)

akwarium-460l-synek-103

W akwarium królują LPSy: catalaphyllie, duncanopsammie i euphyllie. Trafiła do mnie także na podratowanie Montipora Superman, o fioletowej tkance i czerwonych polipach, piękna.

Jeżeli chodzi natomiast o ryby to aktualnie pływają:

  • Paracanthurus Hepatus
  • Chromis Virdis 3 szt.
  • Amphiprion ocellaris parka – 2 szt.
  • Halichoeres Chrysus

W najbliższym czasie być może trafi Acanthurus Caeruleus oraz Acanthurus Nigricans. Trochę boje się tego połączenia, ale może być naprawdę ciekawie, stąd ten pomysł. Hepatus natomiast najprawdopodobniej będzie eksmitowany, ale jeszcze czas pokaże.

Na koniec dodam jeszcze, że walczę w reaktorem, który próbuję tak jak wcześniej wspomniałem ustawić bez elektrody do pomiaru pH. Myślę, że już prawie znalazłem złoty środek  🙂

akwarium-460l-synek-102

Komentowanie wyłączone.

line