generieke viagra

Pracowity koniec wakacji

Kolejne wakacje, kolejne zmiany. Końcem sierpnia 2007 r. po długich negocjacjach z rodzicami zaczęło powstawać moje kolejne akwarium morskie, tym razem zbiornik o długości 120 cm, szerokości 58 cm oraz wysokości także 58 cm, co daje ponad 400 litrów, wykonany w całości z szyby 12 mm ze szkła OptiWhite, bez jakichkolwiek wzmocnień i klejone przeźroczystym silikonem. Efekt powalający.

W tym miejscy chciałbym kolejny raz podziękować koledze Czarkowi, znanemu bardziej społeczności formowej(raczej tej dłuższej stażem) pod nickiem Rebciu za sprezentowanie mi tego akwarium wraz ze stelażem i sumpem. Odbierając to akwarium od Czarka w Skierdach, pierwszy raz odwiedziłem Warszawę, gdzie aktualnie mieszkam, studiuję i prowadzę działalność, trwając w swojej pięknej pasji jaką jest akwarystyka morska.

Wracając do samego akwarium.

Nastąpiły pewne zmiany, ponieważ pierwotnie były dwa kominy, jednak zdecydowałem się na wycięcie jednego i w to miejsce, wykorzystując otwory w dnie, zrobiłem recyrkulację za skałą na zamkniętym obiegu. Zmieniona została także hydraulika z białej (Nibco) na VDL-a. Na doprowadzenie akwarium do stanu pełnej zdatności do zalania zajęło sporo czasu (tło oraz boczne szyby były oklejone spienionych PCV).

Dodatkowo zakupiłem od Czarka lampę HQI Aqua Medic Aquastarlight 2x150W oraz stateczniki umożliwiające ściemnianie świetlówek wraz z potrzebnymi kablami oraz przejściówkami, umożliwiającymi podłączenie świetlówek T5 pod ProfiLux-a.

Za obieg odpowiedzialna była pompa Deltec HLP4746, moim zdaniem rewelacyjna pompa, charakteryzująca się naprawdę wysoką kulturą pracy, niestety, została już wycofana z rynku, jednak można z drugiej ręki trafić naprawdę dobrze utrzymane egzemplarze.

Początkowy setup akwarium prezentował się następująco:

-akwarium 120x58x58

-sump ok. 150l

-odpieniacz DIY ala ATI Bubble Master 250

-pompa obiegowa – Deltec HLP4745

-pompy cyrkulacyjne – Marea 4400 2 szt.

-recyrkulacja za skałą – AquaBee UP3000

-oświetlenie HQI+T5 2x150W + 6x54W

-pompa dozująca GroTech TEC III NG

-automatyczna dolewka Aqua Medic SP 3000 Niveaumat

– komputer ProfiLux II Plus wraz z listwą napięciową STDL4-4

line