viagra apotheek

Problemy z pompą obiegową

Problemy z pompą obiegową

Zbyt pięknie się zaczęło. Oczywiście pojawiły się problemy. Przed samą majówką zdążyłem jeszcze zalać akwarium wodą RO w celu wymoczenia wszystkiego po klejeniu, a także w celu oddania przez skałę tego co miała oddać. Obieg udało mi się odpalić w dniu wyjazdu i wszystko zaczęło cieszyć oko.

akwarium-460l-synek-60

Jednak, w sumie przez przypadek, zauważyłem, że coś mokro jest w okolicach sumpa, bo szczegółowej i szybkiej analizie padło na pompę Aqua Special Silent Jet 8000-ex. Wyłączyłem obieg, zakręciłem zawory kulowe przed i za pompą, do sumpa wrzuciłem pompę cyrkulacyjną i pojechałem. Niestety, po moim powrocie i rozebraniu pompy, okazało się, że na pokrywie pojawiły się pęknięcia i pompa przecieka, przez co nie może być u mnie zastosowana na obecną chwilę. Zgłosiłem wszystko do sklepu w którym ją kupiłem, bo ma niecałe 2 lata, zobaczymy jak producent ustosunkuje się do zaistniałej sytuacji. Będę Was informował na bieżąco.

akwarium-460l-synek-61

Jeżeli chodzi o regał to poszukuje sklejki pod akwaria, a także zamówiłem folie samoprzylepne na tło, wybór padł na kolor czarny. W najbliższych dniach myślę wziąć się za elektrykę, bo jeszcze nie do końca wiem jak to podłączyć i liczę, że za tydzień wszystko będzie już złożone i podłączone.

line