www.vgr-bestellen.com

W końcu zalewam!

W końcu zalewam!

Z przyjemnością mogę ogłosić, że dzisiaj w nocy ok. godz. 3:30 rozpocząłem zalewanie akwarium wodą RO/DI, czyli już niedługo solenie i się zacznie. Na wieść, że zalewam akwarium, wielu znajomych powiedziało: „W końcu!”. Muszę się z nimi zgodzić, jednak ostatnie działania przy regale jak również przy samym akwarium kosztowały mnie wbrew pozorom sporo czasu i sił. Ponadto sporo zajęć na uczelni oraz zakładanie klientowi akwarium powoduje, że w ostatnim czasie nie cierpię na nadmiar czasu, ale nie narzekam 🙂

Po okresie długo weekendowym dokończyłem hydraulikę z którą walczyłem kilka dni majowych, a właściwie zrobiłem jej podłączenie pod sump, w międzyczasie sąsiad przyszedł z pomocą wypoziomować regał. Po podłączeniu wszystkiego i dorobieniu wody z filtra odwróconej osmozy puściłem obieg na regał i niestety, przeciek. Prawie dwa dni mnie to kosztowało: spuszczenie wody, rozkręcenie hydrauliki (bez odsuwania regału), usunięcie przecieku, który pojawił się na źle sklejonej dwuzłączce, zmontowanie wszystkiego, nalanie wody i ponowne puszczenie obiegu. Okazało się jeszcze, że na zaworze kulowych wypadła uszczelka, ale z tym poradziłem sobie już bez problemu.

akwarium-460l-synek-73 akwarium-460l-synek-74

W dniu wczorajszym dotarła porcja solanki z akwarium Adriana Potockiego, któremu z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować.

Ponadto, ostatniego wieczoru wylałem wodę która kręciła się w akwarium, dokleiłem jeszcze jeden kawałek skały, wymieniłem membranę, prefiltry, ogranicznik ścieku oraz żywicę i puściłem wodę, która powoli kapie.

akwarium-460l-synek-75 akwarium-460l-synek-76

Widok z gór. Myślę, że miejsca pod sps-y jest wystarczająco dużo.akwarium-460l-synek-77

Pozostało jeszcze kilka rzeczy do zrobienia, ale na szczęście mogą poczekać.

Zastanawiam się jeszcze czy nie podłączyć całego regału pod pompę obiegową którą mam. Z wydajnością, oraz wysokością tłoczenia akurat nie ma problemu, także muszę to dobrze przemyśleć.

Na koniec widok z obecnego stanu zalania akwarium.

akwarium-460l-synek-78

line