vgr-bestellen.com

Zawsze inaczej

Zawsze inaczej

Można sobie zadać pytanie skąd ten tytuł? Nigdy nie podążam za tłumem, chociażby nikt z mojej klasy z LO nie poszedł na studia do Warszawy, większość zdecydowała się na Kraków. Osobiście z perspektywy czasu nie żałują swojej decyzji, lubię to miasto. Wracając do samego akwarium.

Po likwidacji poprzedniego akwarium nastąpił czas wakacji, po czym studia. Padło na Politechnikę Warszawską. Nauka nauką, ale akwarium musi być, to akwarium morskie to dla mnie sposób życia. Pierwotnie miało być akwarium 70x70x55 (wysokość) cm (postaram się kiedyś opisać ten projekt), jednak kolega z Krakowa likwidował akwarium i kupiłem cały zestaw, a było to w lutym 2010 roku.

Ze względów logistycznych, akwarium, stelaż, sump oraz cała hydraulika zostały od razu sprzedane w Krakowie. Postanowiłem także zwiększyć litraż i tak oto powstało akwarium o wymiarach 100x80x58(wys.) cm. Akwarium przyjechało 3 dni przed planowanym wyjazdem do Krakowa po życie oraz sprzęt. Niestety, nazwijmy to po imieniu, moja głupota, że nie zmierzyłem drzwi. Stwierdziłem, że mają 80 cm. Gdy przyjechał stelaż, niestety nie zmieścił się w drzwiach i tym oto sposobem miałem akwarium, sump, ale nie miałem stelaża. W Polsce była wówczas akcja zima i odśnieżanie dachów, w związku z czym, ciężko było znaleźć kogoś kto podejmie się wciągnięcia stelaża na 5 piętro, żeby go wnieść przez okno. Znajomy pozostał ze stelażem, bo ktoś miał jednak spróbować go wciągnąć, a ja pojechałem pociągiem do Krakowa. Równocześnie z Małkowic, mojej rodzinnej wsi, wyjechał tato. Spotkaliśmy się na miejscu w Krakowie, rozmontowali wszystko i zapakowali do Forda Mondeo w hatchback’u, jakoś się udało 😀

Przyjechaliśmy do Warszawy około godziny 3, może 4 i po wniesieniu wszystkiego na klatkę tak się prezentowały nabytki.

akwarium-460l-synek

Tego samego dnia rano znalazłem osobę która podjęła się skrócenia stelaża o 1,5 cm tak żeby zmieścił się w drzwiach.

Było akwarium:

akwarium-460l-synek-2

akwarium-460l-synek-1

Nawet wisiała lampa

akwarium-460l-synek-3

Jednak stelaż przyjechał dopiero popołudniu i można było wszystko ustawić

akwarium-460l-synek-4

akwarium-460l-synek-5

W tym miejscu chciałbym podziękować widocznemu na zdjęciu Sebastianowi (foolszklo) za pomoc na tym etapie zakładania akwarium.

Gdy tylko akwarium było odpowiednio ustawione, życie które było w boksach, zostało przełożone do akwarium. Z racji, że wszystko było robione jak zawsze inaczej, nawet odpowiednia ilość wody nie była przygotowana i tak rozpoczęło żywot moje akwa nr 3 w dniu 19.02.2010 r.

akwarium-460l-synek-6

Po niecałym tygodniu został w końcu uruchomiony obieg

akwarium-460l-synek-7

I przyszedł czas na pierwszy, niezbyt porywający, aquascaping

akwarium-460l-synek-8

line